PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631368}

Uznany za fundamentalistę

The Reluctant Fundamentalist
6,7 1 779
ocen
6,7 10 1 1779
Uznany za fundamentalistę
powrót do forum filmu Uznany za fundamentalistę

bylem swiecie przekonany, ze ciag zlych zdarzen z zycia Changeza (szczegolnie jego wypowiedz po 11.09, ze czuje satysfakje po ataku na WTC) spowoduje w Nim przemiane z czlowieka zafascynowanego "amerykanskim snem", doskonale radzacym sobie w Ameryce w teroryste. Takie "przypinanie latek" typu Polak- zlodziej, Niemiec- faszysta, Rosjanin- pijak, Zyd- oszust, Arab- terorysta sprawdza sie tylko w ulamku % wiekszosc ludzi oznaczonaymi takimi latkami sa normalnymi ludzmi. To jest straszne jak mozna skrzywdzić czlowieka zwyklymi uprzedzeniami. Na szczescie glowny bohater nie skonczyl jako terorysta z bomba pod ubraniem. Film naprawde dajacy do myslenia, tak jakby byl na faktach, ale nie szperalem na ten temat wiec nie mam pewnosci 8/10

ocenił(a) film na 8
fari

SPOILERY

Również byłam przekonana, że te wszystkie nieprzyjemne sytuacje (niektóre wręcz uwłaczające godności człowieka), doprowadzą do złamania Changeza. Gdyby tak było, byłby to niesamowicie smutny film. Film o tym, jak nie do końca zdając sobie z tego sprawę można nie tylko zniszczyć poczciwego człowieka, ale i zrobić z niego potwora. Chociaż i tak za wesoło nie było, bo Bobby, który był o krok od zaufania Changezowi, i tak na końcu bardziej zaufał swoim uprzedzeniom...

Film warty obejrzenia i u mnie także ma 8/10 ;)

Zuzhet88

Zgadzam się w 100% z tym co napisałaś. Mimo, że już mu zaufał, dał ponieść się uprzedzeniom.
Film daję dużo do myślenia.
8/10
Warto obejrzeć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones