filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Jussi
1999
http://www.jussit.fi/
Fińska Fundacja Filmowa
Data wręczenia nagród:
27 lutego
Jussi
Najlepszy film
wygrane
Kuningasjätkä
(1998)
nominacje
Säädyllinen murhenäytelmä
(1998)
Tulennielijä
(1998)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Elena Leeve]
Elena Leeve
jako Helena (14 lat) w filmie
Tulennielijä
(1998)
nominacje
Heli Takala
Eros ja Psykhe
(1998)
Päivi Akonpelto
Säädyllinen murhenäytelmä
(1998)
Najlepszy aktor
wygrane
[Pertti Koivula]
Pertti Koivula
jako Tenho w filmie
Kuningasjätkä
(1998)
nominacje
Konsta Hietanen
Chłopiec i ryś
(1998)
Antti Reini
Eros ja Psykhe
(1998)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Markku Pölönen]
Markku Pölönen
Kuningasjätkä
(1998)
nominacje
Kaisa Rastimo
Säädyllinen murhenäytelmä
(1998)
Pirjo Honkasalo
Tulennielijä
(1998)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Tiina Weckström]
Tiina Weckström
jako Matka w filmie
Tulennielijä
(1998)
nominacje
Henriikka Salo
Säädyllinen murhenäytelmä
(1998)
Vappu Jurkka
Tulennielijä
(1998)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Peter Franzén]
Peter Franzén
jako Kottarainen w filmie
Kuningasjätkä
(1998)
Najlepsza muzyka
wygrane
Tulennielijä
(1998)
Richard Einhorn
nominacje
Chłopiec i ryś
(1998)
Søren Hyldgaard
Zobaczyć Kansas City
(1998)
Johnny Lee Michaels
,
Marty Simon
Najlepsza scenografia
wygrane
Tulennielijä
(1998)
Tiina Makkonen
nominacje
Kobiety na plaży
(1998)
Minna Santakari
Säädyllinen murhenäytelmä
(1998)
Katriina Ilmaranta
Najlepsze kostiumy
wygrane
Tulennielijä
(1998)
Arja Könönen
,
Auli Turtiainen-Kinnunen
nominacje
Eros ja Psykhe
(1998)
Sari Salmela
Säädyllinen murhenäytelmä
(1998)
Katriina Ilmaranta
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Tulennielijä
(1998)
Kjell Lagerroos
nominacje
Chłopiec i ryś
(1998)
Kari Sohlberg
Eros ja Psykhe
(1998)
Tahvo Hirvonen
Najlepszy dźwięk
wygrane
Tulennielijä
(1998)
Kauko Lindfors
,
Pekka Karjalainen
nominacje
Säädyllinen murhenäytelmä
(1998)
Pietari Koskinen
Najlepszy montaż
wygrane
Tulennielijä
(1998)
Michał Leszczyłowski
,
Bernhard Winkler
nominacje
Chłopiec i ryś
(1998)
Jukka Nykänen
Eros ja Psykhe
(1998)
Anne Lakanen
Najlepszy scenariusz
wygrane
Kuningasjätkä
(1998)
Markku Pölönen
nominacje
Chłopiec i ryś
(1998)
Martin Daniel
,
Ville Suhonen
Wyróżnieni w roku 1999
Tulennielijä
(
8/11
)
Kuningasjätkä
(
5/5
)
Säädyllinen murhenäytelmä
(
0/7
)
Eros ja Psykhe
(
0/5
)
Chłopiec i ryś
(
0/5
)
Zobaczyć Kansas City
(
0/1
)
Kobiety na plaży
(
0/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.